- Homepage
- Nieruchomości zagraniczne
- Od deweloperów
- O nas
- Usługi
- Wiadomości
- Kontakt
Niemcy są głównym motorem napędzającym europejską ekonomikę oraz jednym z najstabilniejszych państw na Starym Kontynencie. Dlatego nieruchomości w tym kraju wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem zagranicznych inwestorów. Wielu z nich kupuje w Niemczech nieruchomości przeznaczone do długoterminowego wynajmu. Wręcz odwrotna sytuacja jest np. w Hiszpanii, gdzie inwestorzy zainteresowani są przede wszystkim obiektami rekreacyjnymi do krótkiego wynajmu.
Właściciele nieruchomości w rejonach turystycznych mogą być także zainteresowani inwestowaniem w budynki mieszkalne w Niemczech. Może to być doskonałym dopełnieniem dywersyfikacji ich portfela w dziedzinie nieruchomości. Inwestycje te mogą się także stać interesującą alternatywą dla inwestrów, którzy sami nie chcą korzystać z nieruchomości ani traktować jej jako swoje drugie mieszkanie.
Największym zainteresowaniem cieszą się duże niemieckie miasta, jak: Berlin, Frankfurt, Monachium, Hamburg lub Stuttgart. Po zjednoczeniu Niemiec, Berlin stał się nie tylko siedzibą rządu federalnego, ale i kosmopolitycznym centrum biznesu międzynarodowego.
Niemieckie miasta są siedzibą wielu światowych firm i instytucji. We Frankfurcie mieści się Europejski Bank Centralny oraz inne międzynarodowe banki i instytucje. Stuttgart może się pochlubić fabryką samochodów marki Porsche i Mercedes. W stolicy Bawarii, Monachium, znajduje się fabryka BMW oraz oddziały wielu międzynarodowych firm. Miasta te przyciągają wykwalifikowanych i wiarygodnych klientów, którzy są zainteresowani dzierżawą długoterminową oraz przyczyniają się do wzrostu wartości nieruchomości.
Dodatkowo w Niemczech wynajmowanie mieszkań jest bardzo popularne, co czym świadczy najwyższy wskaźnik w całej Unii Europejskiej, według którego, ponad 50% Niemców wynajmuje mieszkania. Dochód z wynajmu nieruchomości mieszkalnej w Niemczech wynosi 7 % w skali roku, a nieruchomości handlowej (np. sklep) może sięgać aż 10% rocznie.
Nabycie nieruchomości w Niemczech nie jest zbyt skomplikowane dla inwestorów z zagranicy. Wystarczy, że nabywca przedłoży ważny paszport oraz ma wystarczające finanse. Przebieg transakcji nadzoruje notariusz państwowy odpowiedzialny za jej prawidłowość i zgodność z niemiecką legislatywą. Po zapłaceniu ustalonej sumy oraz uregulowaniu podatku od nabycia nieruchomości, notariusz dopilnuje przeniesienia praw własności nieruchomości na nowego właściciela.